• Polski
 • English
 • Українська
 • Co to jest dancehall?

  To taniec wywodzący się z jamajskiej kultury. Narodził się pod koniec lat 70′. Za ojca dancehallu uważany jest Mr. Wacky (tak zwany Bogle), tancerz z grupy tanecznej Black Roses. Był on znany na całej Jamajce i szerzył taneczną kulturę począwszy od tworzenia kroków do rytmów reggae, aż po najgorętsze rytmy muzyki dancehall. Jest to taniec początkowo tańczony jedynie przez mężczyzn, jednak na przestrzeni lat zaczęły się nim interesować również kobiety i obecnie często mylnie kojarzony jest jedynie z damską sferą tego stylu.

  Taniec ten rozwinął się na wielu płaszczyznach. Opiera się on na wielu różnych groov’ach w ciele, które nadają mu ten wyjątkowy charakter. Łączy on zarówno kroki uniwersalne nawiązujące do pogody, zwierząt lub też codziennych czynności, jak również kroki typowo damskie ukazujące kobiece wdzięki oraz kroki męskie, często waleczne, oddające charakter tamtejszego życia.

  Czy warto trenować dancehall w Sekcji Sport?

  Dancehal jest to energetyczny jamajski taniec wywołujący u każdego ogrom pozytywnej energii. Rozwija on ekspresję ruchu i uczy czucia całego ciała. Dzięki nauce dancehallu nasi podopieczni potrafią ukazywać podczas tańca różne emocje. Sprawia to że są w stanie je rozróżniać i uczą się nad nimi panować. Dancehall jest również przeznaczony dla chłopców gdyż jest w nim bardzo dużo kroków męskich z których wywodzi się ten taniec.

  Ponadto zajęcia prowadzone są w miłej i przyjaznej atmosferze tak aby każdy niezależnie od swoich umiejętności mógł się odnaleźć w danej grupie.

  Co warto zabrać na pierwszy trening?

  1. Dużo pozytywnej energii
  2. W grupie jest raźniej, więc przyprowadź swojego kolegę/koleżankę na zajęcia.
  3. Luźny strój do ćwiczeń
  4. Wodę
  5. Zgodę rodzica lub świetlicową na udział w pierwszym treningu. Możesz ją pobrać tutaj.

  Kontakt

  Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i/lub masz pytania, skontaktuj się z nami i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić.
  Z uwagi na wejście nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO),
  przygotowaliśmy informator o realizowanej przez nas POLITYCE PRYWATNOŚCI, który znajdziesz tutaj.
  * Pola obowiązkowe